Czy to właściwy pomysł na biznes internetowy?

mariusznowak
Kontaktowanie:

Czy to właściwy pomysł na biznes internetowy?

19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad stworzeniem własnego portalu internetowego. Chcę żeby serwis przynosił mi w przyszłości korzyści majątkowe. Szukam jakieś interesującej niszy, żeby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ten serwis internetowy: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może serwis, który ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całego kraju. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny pomysł to serwis, który posiada wizytówki firm od których pobieram opłaty za reklamę. Czy taki biznes w obecnych czasach ma jeszcze sens?

podobne tematy:

maxkolonko

Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

19 wrz 2016, 13:59

Witaj. Z tego co piszesz to nie masz pomysłu na interes w Internecie i chcesz zrobić powielenie istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego pomysłu na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeśli myślisz poważnie o portalu internetowym to po pierwsze powinieneś zrobić porządny biznesplan działania. Wyślij maile do 10 agencji interaktywnych i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Następnie spytaj się o możliwości i koszty jego reklamy w wyszukiwarce. Znając te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie przynosił większych dochodów. Dlatego musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.