Czy to właściwy pomysł na biznes internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to właściwy pomysł na biznes internetowy?

Post: #68 mariusznowak
19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad stworzeniem własnego portalu internetowego. Chcę żeby serwis przynosił mi w przyszłości korzyści majątkowe. Szukam jakieś interesującej niszy, żeby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ten serwis internetowy. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może serwis, który ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całego kraju. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny pomysł to serwis, który posiada wizytówki firm od których pobieram opłaty za reklamę. Czy taki biznes w obecnych czasach ma jeszcze sens?
Wspólne imprezy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się również dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania stosowane przez dyrektorów firm. Tego kształtu imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to doskonały wstęp do udanej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależy od wielu aspektów. Odpowiednie pomysły i ich realizacja, skalkulowanie właściwego budżetu, właściwe wyszukanie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści posiadają zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości firmy, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny ogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w firmie. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż impreza firmowa może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między ludzkie są kiepskie. Może to odbić się przykładowo na frekwencji, jakości zabawy podczas imprezy firmowej organizowanej przez firmę. Kiedy zaś relacje są choćby na przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, kiedy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Dobre planowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników powinna opierać się przede wszystkim na ciekawym pomyśle i dobrej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła zorganizować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Tak więc właściwie jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Kardynalnym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Zaplanowanie zabaw, z których nie będzie komu korzystać. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, dobrej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie wykazują najmniejszej chęci, aby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych zalet będzie integracja.

Dobrze zorganizowane https://straz-wschowa.pl/2022/09/28/rehabilitacja-po-udarze-jakie-mozemy-miec-korzysci/ - zamów rodzinną zabawę w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również sposobność pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, a także przełożonych. Odpowiednio nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale też choćby do odpowiedniej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Post: #69 maxkolonko
19 wrz 2016, 13:59

Witaj. Z tego co piszesz to nie masz pomysłu na interes w Internecie i chcesz zrobić powielenie istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego pomysłu na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeśli myślisz poważnie o portalu internetowym to po pierwsze powinieneś zrobić porządny biznesplan działania. Wyślij maile do 10 agencji interaktywnych i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Następnie spytaj się o możliwości i koszty jego reklamy w wyszukiwarce. Znając te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie przynosił większych dochodów. Dlatego musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:


Wróć do „Pisadło”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość