Odpowiedni marketing strony internetowej w pigulce


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Odpowiedni marketing strony internetowej w pigulce

Post: #99 mariusznowak
03 gru 2017, 16:28

Wykonanie samej strony internetowej to już na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Do lamusa przeszły już czasy, w których strony internetowe samoistnie się pozycjonowały i osiągały bardzo dobre rezultaty bez nakładu pracy. Na dzień dzisiejszy sytuacja bardzo się zmieniła i wypromowanie strony internetowej nawet na stosunkowo mało konkurencyjne frazy wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Czemu tak się dzieję i co uległo zmianie na przełomie tych lat?

Po pierwsze powiększyła się konkurencja w Internecie. Dzisiaj praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalna pizzeria czy duży producent drzwi. Każda z tych firm ma stronę internetową, która prezentuje jej zakres usług w Internecie. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo zaprojektowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym etapem jest promowanie swojej strony internetowej. Metod promocji jest kilka. Natomiast najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Ta metoda polega na wybraniu odpowiedniego hasła: tanie strony internetowe lub zestawu haseł, na które strona internetowa ma być na pierwszych pozycjach w wynikach. Przeważnie strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedną frazę. Do skutecznej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej 5. Dzięki takiemu podejściu, pozycjonowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze wyniki w wynikach wyszukiwań.

Kolejny sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na pisaniu wpisów na różnego typu portalach internetowych. Wpisy te powinny zaintrygować potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można budować wpisy bez linków. Wtedy zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego znalezienia oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Przeważająca liczba osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Trzeci sposób reklamy strony internetowej to różnego typu serwisy społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który oferuje znaczne możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane produkty. Idealnie sprawdzi się do reklamy odzieży czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z promocją strony internetowej, która posiada w swojej ofercie rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Pisadło”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość