Sprawdzona obrobka cnc Warszawa - jaka stolarnia


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Sprawdzona obrobka cnc Warszawa - jaka stolarnia

Post: #100 mariusznowak
06 gru 2017, 11:09

Wielu z was zastanawia się co to jest obróbka CNC? Większość z nas ma w domu rzeczy, które przeszły obróbkę CNC. Lecz nie ma o tym zielonego pojęcia. Obróbka CNC polega na przekształceniu surowego materiału do zadanych przez nas kształtów. Przeważnie są to różnego typu płyty meblowe, które są przeznaczone do wyrobu mebli.

No dobrze mamy już blade pojęcie co oznacza obróbka CNC w teorii. Natomiast sporo z nas pragnie się dowiedzieć jak wygląda cały przebieg obróbki CNC od początku do końca. Cały proces obróbki CNC jest nieźle opisany we wpisie który nosi tytuł Warszawa - obróbka CNC - to właśnie ten artykuł da nam możliwość opisania całego przebiegu obróbki CNC od początku do końca. Obróbka CNC zaczyna się od przygotowania komputerowych projektów. Projekty te zawierają finalne kształty elementów, z których zostaną złożone zabudowy meblowe. Po przygotowaniu projektów następuje czas na właściwe działanie, czyli obróbkę CNC. Do maszyny są wkładane płyty meblowe, które zostaną sfrezowane do właściwych wymiarów i kształtów. Wykonanie zaokrąglonego boku nie będzie problemem. Wszystkimi etapami obróbki CNC zawiaduje komputer. Poprzez to otrzymane elementy charakteryzują się bardzo dużą precyzją wykonania. Margines błędu jest bardzo niewielki i praktycznie niezauważalny dla ludzkiego oka.

Następnie tak przygotowane płyty MDF są wykończane. Widoczne boki są maskowane odpowiednimi okleinami, które są w barwie płyty MDF. Po tym zabiegu otrzymujemy już gotowy element, który można użyć do złożenia mebli. Trzeba pamiętać, że proces obróbki CNC jest istotnym etapem, od którego zależy wykonanie przyszłych mebli. Wszelki zarysowania płyty meblowej w późniejszych etapach będzie bardzo ciężko naprawić. Tak więc, kluczowe jest wybranie odpowiedniej firmy, która ma odpowiedni sprzęt do obróbki CNC. Nie powinniśmy kierować się wyłącznie najniższą ceną usługi. Na rynku są dostępne różnego rodzaju maszyny, które różnią się jakością wykonywanej obróbki CNC. Te najtańsze maszyny nie są wstanie wyciąć dokładnych otworów lub złożonych kształtów. Efektem tego oferowane przez naszą firmę meble będą o wiele niższej jakości. Też brak możliwości zaprojektowania skomplikowanych kształtów uniemożliwi nam konkurowanie z pozostałymi wykonawcami.

Wróć do „Pisadło”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość