Sklep z tkaninami dzieciecymi


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Sklep z tkaninami dzieciecymi

Post: #98 mariusznowak
27 lis 2017, 14:44

Czy sklep, który ma w swojej ofercie tkani dziecięce to intratny pomysł na biznes?

Właśnie ten esej ma pokazać, że każdy biznes odpowiednio przemyślany może przynieść zysk jego właścicielom. Na samym początku należy podkreślić fakt, iż sklep internetowy winien być dodatkiem do sklepu stacjonarnego, który sprzedaje podobny asortyment. W opisywanym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. A, więc odradzam budowanie biznesu jedynie o handel w Internecie. Dużo osób zada pytanie, czemu mam taką opinię na ten temat?

Będę starał się to opisać na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Po pierwsze winniśmy określić miesięczne obciążenia, które wiążą się z prowadzeniem takiego sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w pierwszych dwóch latach właściciel może opłacać preferencyjną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak istotna pozycja w bilansie zysków i strat. Inaczej już to prezentuje się po okresie 2 lat od założenia firmy. Podstawowa składka ZUS to kwota 1100 zł za miesiąc.

Następny wydatek przy tylko samym sklepie internetowym z tkaninami dziecięcymi to jego promocja w przeglądarce internetowej. Specjalnie już pominąłem stworzenie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy koszt i jesteśmy wstanie go pominąć w miesięcznym zestawieniu wydatków naszej firmy. Wracający do promocji strony w Internecie. Trzeba określić frazy do pozycjonowania. Przykładowo dla sklep z tkaninami dziecięcymi koszt miesięczny to wydatek od 150 do 250 zł. Tego typu słów kluczowych powinniśmy wybrać kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy wydamy około 2000 zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć inne koszty związane z promocją. Należą do nich między innymi marketing na forach, itp. Rezultat pozycjonowania sklepu na frazę: polar minky sklep internetowy nie będzie z dnia na dzień. Dlatego w początkowej fazie powinno się pomyśleć o alternatywnym kanale sprzedaży naszych tkanin dziecięcych. Przydatne może być Allegro lub podobne platformy aukcyjne. Mimo to wystawienie oferty wiąże się z dodatkowymi kosztami i to nie małymi. Prowizja za wystawienie jednego produktu oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko zależy od wykupionych opcji promocji. Więc każdy sam jest w stanie sobie to podsumować i odpowiedzieć na pytanie czy jest to rentowne.

Wróć do „Pisadło”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości